کدخبر: 289
تاریخ انتشار: جمعه, 12 ارديبهشت 1393 17:42

گردهمایی بزرگداشت مقام استاد

 

به گزارش خبرگزاری بینش مطهر امروز در محل مسجد رضوی اصفهان،یکی دیگر از همایش های مجمع بینش مطهر استان اصفهان برگزار شد.
در این جلسه پس ازتلاوت قرآن کریم ،محمد صافی،مسئول مجمع بینش مطهر در شهرستان اصفهان عنوان کرد:کار مجموعه بینش مطهر از از سال89 توسط برخی از دانشجویان و طلاب باهدف تربیت مربی،معرفت و بینش افزایی شروع به فعالیت کرد.

razavi-1
محمد صافی افزود:دوره های این موسسه دو ساله و در چهار سطح می باشد که با رویکرد مطالعه و مباحثه نزدیک به 30 کتاب شهید مطهری بررسی می شود.دوستان علاقمند می توانند از تابستان ثبت نام کنند.
البته شایان ذکر است که پیش ثبت نام در محل مسجد رضوی انجام می شد.
بعد از اتمام سخنان محمد صافی،کلیپی در رابطه با شهید مطهری پخش شد که شامل بیانات امام خمینی(ره)،رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در رابطه با شهید مطهری بود.در این کلیپ قسمت هایی از سخنان شهید مطهری نیز گنجانده شده بود.

razavi-2
حجت الاسلام والمسلمین معمار منتظرین،سخنران دیگر این مراسم بود که در ابتدا عنوان کرد:ماه رجب را به خدمت همه حضار گرامی تبریک عرض می نمایم.دلیل این تبریک هم وتریت این ماه در بین چهار ماه حرام می باشد.
وی ادامه داد:پیامبر(ص)می فرمایند:ماه رجب ماه خداست،ماه شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه مردم است.
حجت الاسلام معمار منتظرین در رابطه با ماه رجب گفت:رجب نهری است مثل شیر زلال در بهشت. ماه رجب تنزیل شده این نهر به زمین است.ماه رجب ماه شیرگرفتن و شیر خوردن است.خداوند متعال در ایام رجبیه،از نهر رجب،برایمان شیر فرستاده است تا بخوریم.معنویت این شیر است و عسل آن، معارف ادعیه زیارت رجبیه است.

razavi-3
وی در رابطه با شهید مطهری مطرح کرد:ایشان در کتاب نقد مارکسیسم می گویند؛هر چیزی که مطابق با فطرت باشد باقی می ماند. شهید مطهری توفیق داشتند که به تبیین مختصری از معرفت امام باقر و امام صادق(علیها السلام) بپردازند و سر ماندگاری آثار ایشان همین نکته می باشد.
حجت الاسلام معمار منتظرین افزود:البته شهید مطهری معصوم نبودند و خطاهایی هم در آثار ایشان هست و نقدهایی به آن وارد است.ولی چارچوب فکری ایشان بسیار صحیح است.

razavi-4
وی تشریح کرد:عده ای هنگامی که یک ماهی گیر را می دیدند که یک ماهی را گرفته و صید کرده است،عده ای می گویند؛قلاب ماهی را گرفت،عده ای دیگر می گفتند؛ریسمان باعث شد ماهی گرفته شود،عده ای دیگر می گفتند دست به ریسمان فرمان داد تا ماهی را بگیر،عده ای دیگر می گفتند:اراده،فرمان داده است،عده ای دیگر می گفتند؛فکر به آن اراده داده است،عده ای دیگر می گفتند،یک علمی به این فکر فرمان داده است.

razavi-5
وی افزود:شهید مطهری هم یک ماهی گیر بود.تفکر ایشان از قرآن و عترت گرفته شده است،ایشان در معرفی ایمان قدم برداشته اند ولی به دلیل عمر کم،ایشان موفق نشدند.افرادی که حج عمره رفته اند،می توانند این مثالی که قصد دارم بزنم را درک کنند؛حرم همان اسلام است،مسجد الحرام همان ایمان است و کعبه همان یقین است.هر کس یقین را داشته باشد آن دو مورد دیگر را هم خواهد داشت.کتاب های شهید مطهری بندگان را وارد اسلام می کنند و نتوانستند مبحث ایمان را کامل کنند؛در برخی از آثار نوشتند ولی به دلیل عمر کمشان نتواستند به هدفشان برسند.
وی در پایان خاطر نشان کرد:شما مطالعه کنندگان آثار شهید مطهری اول قبول کنید و بعد ایمان بیاورید و بعد به شهر یقین بروید و برسید.
پس از سخنان حجت الاسلام والمسلمین معمار منتظرین،از اساتید دوره های بینش مطهر از جمله حجت اسلام والمسلمین شاکری، حجت اسلام والمسلمین تقیان، حجت اسلام والمسلمین یاسار، حجت اسلام والمسلمین حمید موسوی، حجت اسلام والمسلمین دهقانی،حاج آقا مزروعیان و خواهران غفار و محبی توسط حجت الاسلام معمار منتظرین و محمد صافی تقدیر شد.

razavi-6

لازم به ذکر است که صوت سخنرانی حجة الاسلام و المسلمین معمار منتظرین برای علاقه مندان  به زودی بر روی همین سایت قرار خواهد گرفت.
نویسنده خبر:اشکان حاجی عبدالهی

L-site1

 

افزودن نظر

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد

گزارش تصویری

پیوندهای مرتبط

آمار سایت

تعداد کاربران سایت : 808
کل بازدید ها : 539353
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این هفته :
بازدید این ماه :