کدخبر: 113
تاریخ انتشار: شنبه, 06 مهر 1392 11:51

 


واحد آموزش مهمترین واحد دبیرخانه ی بینش مطهر خواهد بود و به عبارتی دست یابی به اهداف کلی این مجمع در گرو اجرای صحیح و کامل وظایف این واحد است و فعالیت کلیه کادر اجرایی-اعم از نیروهای رسمی و نیروهای تشکیلاتی در جهت تحقق صحیح اهداف این واحد می باشد.
این واحد به 6 بخش: استان ها و شهرستان ها، دانشجویان و دانشگاهها، دانش آموزان و مدارس، طلاب و مدارس علمیه، مساجد و هیات و کانون های فرهنگی، فرهنگسراها تقسیم می شود که در هر یک از این بخش ها متناسب با سطح اطلاعات و توانمندی های مخاطبین آن، سیر مطالعه ی آثار شهید مطهری(ره) با روش ها و طبقه بندی های متفاوت و با شیوه های آموزشی مختلف به آنان عرضه می شود.این واحد به سه صورت:حضوری، نیمه حضوری و غیر حضوری اقدام به برنا مه ریزی آموزشی برای معرفت پژوهان  می نماید که در معرفی هر بخش از واحد آموزش به معرفی چگونگی این دوره ها پرداخته می شود.

وظایف کادر اجرایی واحد آموزش:
مدیریت کلیه امور اجرایی آموزشی اعم از شناسایی مخاطب، ‌انتخاب و ثبت‌نام معرفت‌جویان، اطلاع‌رسانی به موقع، پیگیری‌ و هماهنگی‌های لازم، اطلاع از وضعیت ارتباط استادان با سرگروه‌ها، برگزاری امتحانات و ... بر عهده کارشناسان آموزش می‌باشد.
تذکر: انتخاب مخاطب مناسب، امری بسیار مهم در این طرح است، اگر در انتخاب معرفت جو و یا چینشِ کلاس و گروه‌های مباحثه دقت به عمل نیاید از کارایی کلاس، مباحثه و دوره به شدت کاسته می‌شود.
1-    انجام به موقع و خوب امور اجرایی آموزشی، شرط لازم و ابتدایی موفقیت و کارآیی طرح می‌باشد.
2-    به تناسب گستردگی یا محدودیت طرح، تعداد افراد کادر اجرایی آموزشی جهت تقسیم کارها با هماهنگی مسؤول دبیرخانه بینش مطهر تعیین می‌شود.
جهت کادرسازی، حتی‌المقدور کارهای اجرایی این واحد به خود معرفت جویان مطهر واگذار می گردد.

افزودن نظر

نظرات (1)

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد

گزارش تصویری

پیوندهای مرتبط

آمار سایت

تعداد کاربران سایت : 809
کل بازدید ها : 560383
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این هفته :
بازدید این ماه :