کدخبر: 118
تاریخ انتشار: شنبه, 06 مهر 1392 12:26

در این بخش رابطین دبیرخانه بینش مطهر با مراجعه به مساجد، کانون های فرهنگی، امامزاده ها، حسینیه ها و هیات و پایگاه های بسیج محلی و شناسایی آن ها، در صورت وجود قابلیت ها و امکانات مورد نیازِ اجرای  طرحِ مطالعاتی برای جوامع هدفِ مختلف از قبیل فضای کلاسی مناسب، جذّابیت آن مجموعه ها برای جوانان، مناسب بودن سطح فرهنگی ساکنین آن منطقه برای اجرای چنین طرح هایی و ... طرح را به مسئولین این مجموعه ها ارائه و با توافق مسئولین و یا هیئت امنا، بخش کوچکی ازفضا و امکانات (نیروی انسانی و مادی) آن مجموعه را به خدمت گرفته و یک پایگاه بینش مطهر محلّی یا منطقه ایی در آن مجموعه تاسیس می نمایند که این پایگاهها در ابتدا با کمک و رفت و آمد رابطین خانه بینش مطهر هدایت و اداره می شود، لکن پس از گذشت مدّتی که ساکنین و اهالی آن مجموعه توجیه شده و با زوایای مختلف طرح آشنایی یافتند مسئولیت اداره پایگاه بینش مطهر به آنان واگذار  می شود.
در کلیه این مراحل دبیر خانه بینش مطهر انجام وظایف زیر را در قبال پایگاه بینش مطهر محلی متعهّد می شود:
1- ارائه ی کتب شهید مطهری (اعم از کتاب های اصلی، 8 جلد کتاب خلاصه آثار، 40 جلد کتاب خلاصه موضوعی و ...) با تخفیف 50 درصد به این مجموعه ها.
2- ارسال استاد و مربی و سرگروه محتوایی برای کلاس های رفع اشکال و جلسات مباحثه
3- ارسال وسایل و اقلام فرهنگی مورد نیاز

در حالتی که امکان چنین فعالیتهایی در مجموعه مورد نظر وجود نداشته باشد رابطین دبیرخانه بینش مطهر از مسئولین و هیات امنا اجازه ی تبلیغ طرح و توجیه آن برای ساکنین یا اعضا و فعالین آن مجموعه را گرفته و پس از جلسات متوالی رابطین با تبلیغ چهره به چهره، افراد را به دبیرخانه بینش مطهر دعوت می نمایند.

افزودن نظر

نظرات (1)

  • سلام وخسته نباشید
    مسجد محل م واقع در منطقه ملک شهر اصفان است و مکان امکان جلسه را دارد
    برای ایجاد بینش مطهر محلی می خواستم درخواست بدهم . شماره بنده رو که دارید هماهنگی بفرمایید جهت بازدید،بنده محمد مهدی خدری هستم
    آدرس:ملک شهر - خیتبان شهید آیت االه مطهری - مسجد اعظم

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد

گزارش تصویری

پیوندهای مرتبط

آمار سایت

تعداد کاربران سایت : 809
کل بازدید ها : 560395
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این هفته :
بازدید این ماه :