کدخبر: 474
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 13 آبان 1394 13:06

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است

خبرنگار و تحلیلگر سیاسی آمریکایی با اشاره به نقد حقوق بشر در آمریکا اظهار داشت:

دولت آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است.

 

به گزارش خبرگزاری بینش مطهر از اصفهان، کالب موپین در همایش "افق نو" با اشاره به نقد حقوق بشر آمریکا اظهار داشت: مثالی بهتر از آمریکا در برخورد نامناسب با بشر نمی‌توانم بیاورم؛ آمریکا در 4 سال اخیر اعلام می‌کند بشار اسد در حال نقض حقوق بشر در سوریه است و این در حالی است که هم‌زمان اسلحه و امکانات نظامی به تروریست‌های حاضر در سوریه برای کشتار مردم این کشور می‌دهد.

وی افزود: قبل از سال 2011 نیز خبرهایی از نقض حقوق بشر در لیبی منتشر شده بود و آمریکا با نام حقوق بشر ثروتمندترین کشور آفریقایی را به نابودی کشاند و همواره با اسم حقوق بشر در کشورها جنگ راه می‌اندازد.

این خبرنگار آمریکایی با بیان "در سومین سفر خود به ایران شاهد آمار بالای اطلاعات مردم ایران از سراسر جهان بودم" گفت: در یکی از آمارهای مطالعاتی نشان می‌دهد که از نظر اطلاعاتی مردم آمریکا در سطحی هستند که دیگر کشورها را روی نقشه نمی‌شناسند و در آخرین سفر خودم در ایران که برای تهیه مستندی در ارتباط با این کشور بود متوجه شدم که اکثر مردم ایران بهتر از مردم ایالات متحده سیاست‌های دولت آمریکا را می‌دانند.

a5

وی با ابراز اینکه مردم آمریکا در ظاهر آزادی بیان دارند، تصریح کرد: دولت آمریکا ادعا دارد که ایدئولوژی خاصی ندارد و به مردم آمریکا اجازه هرگونه تفکری را می‌دهند و این به این معنا است که مردم اصلاً فکر نکنند؛ جامعه آمریکا از طریق رسانه‌های این کشور تصور اشتباهی از آمریکا دارند، البته مردم دیگر کشورها نیز فکر می‌کنند آمریکایی‌ها فقط در حال خوشگذرانی هستند و این یک دروغ است.

موپین با اشاره به کشتارهای آمریکا در کشورهای آسیایی اظهار کرد: مردم بسیاری در آسیا کشته شدند تا به سرمایه‌های آمریکا افزوده شود و زندگی در آمریکا مانند زندگی در یک محله پر از جنایت است و منابع ثروتی که وارد آمریکا می‌شود به خون هزاران بی‌گناه آغشته است.

وی درباره شکاف طبقاتی در آمریکا گفت: در دهه 1950 میلادی استانداردهای زندگی در آمریکا بالاتر از همه کشورهای جهان بود و این ثروت سبب شد تا حدودی شکاف طبقاتی در آمریکا ایجاد شود و در حال حاضر این شکاف طبقاتی به‌گونه‌ای است که طبقات متوسط جامعه از بین رفته و در این میان مردم بسیاری کشته شده‌اند.

این تحلیلگر سیاسی آمریکا با اعلام اینکه بخش دولتی اقتصاد آمریکا از دل اقتصاد این کشور حذف شده است، اظهار داشت: بسیاری از صنایع مانند مس و خودرو دیگر در آمریکا جایگاه خوبی ندارد و در حال حاضر جوانان آمریکا درآمد کمتری نسبت به والدین خود دارند و در این زمینه رسانه‌های آمریکا این‌گونه به جوانان تحمیل می‌کنند که بدون ثروت زیاد به هیچ دردی نمی‌خورند و جوانان این کشور شاهد این هستند که اقتصاد آنان به‌سمت تاریکی می‌رود که این مسئله سبب بالارفتن آمار خودکشی در این کشور شده است.

وی با ابراز اینکه آمریکا انتخابات ایران را قبول ندارد، خاطرنشان کرد: در کشورهای قطر، عربستان و امارات چه زمان انتخابات برگزار شده است؟ دموکراسی و حقوق بشر در آمریکا تنها به‌صورت واژه استفاده و آمریکا توسط جنایتکاران و بانکداران شیطان‌صفت اداره می‌شود و هدف از ایجاد فشار به ایران این است که برای ایران ارزش قائل نبوده و قصد کمک به ایران را ندارند و امیدوارم روزی برسد که جوانان آمریکا همچون جوانان سال 57 ایران انقلاب کرده و به آزادی برسند.

موپین با اشاره به کشتار سیاه‌پوستان ساکن در آمریکا توسط پلیس این کشور گفت: پلیس آمریکا مجوزی برای کشتار سیاه‌پوستان به ﻣﺄموران خود داده و ما روزانه شاهد کشتار صدها سیاه‌پوست در این کشور هستیم و پلیس آمریکا پس از تیرباران جوانان سیاه‌پوست تنها به بیان جمله "فکر می‌کردم اسلحه دارد" بسنده و خود را تبرئه می‌کند.

a3

وی درباره وضعیت بهداشت در آمریکا تصریح کرد: کشور آمریکا بسیار ثروتمند است ولی حدود یک‌میلیون از افراد شبانه روی کارتن می‌خوابند که بیشتر این افراد از افراد سابق ارتش آمریکا بوده که نه‌تنها به آنها سرپناه نمی‌دهند بلکه هیچ اهمیت و ارزشی هم برای آنان قائل نمی‌شوند و بانک‌های آمریکا هم به‌گونه‌ای مردم را بدهکار می‌کنند که با دریافت همه دارایی آنها، افراد را دچار فقر کنند.

انتهای پیام/*

افزودن نظر

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد

گزارش تصویری

پیوندهای مرتبط

آمار سایت

تعداد کاربران سایت : 808
کل بازدید ها : 539365
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این هفته :
بازدید این ماه :